Anahtar Kelimeler: MİLYONLUK YENİLEME

YAZARLAR

1 MİLYONLUK YENİLEME

Sivas Ticaret Borsası laboratuvarının teknolojisi 660 bin lirası ORAN Kalkınma Ajansı’ndan hibe edilerek 1 milyon lira üzerinde harcamayla yenilendi

Haber Merkezi/

ORAN Kalkınma Ajansı’ndan hibe alınarak teknolojisi yenilenen Sivas Ticaret Borsası Gıda ve Tarımsal Ürünler Analiz Laboratuvarı'nın açılışı yapıldı. Açılışta konuşan Vali Salih Ayhan, “Abdulkadir Hastaoğlu Başkanımızın kızıl elması burası. Hayali daha doğrusu. Tabi insan hayal ettiği zaman, emek verdiği zaman başarmaması mümkün değil. Burayı da ORAN Kalkınma Ajansı’ndan proje sunduk. ORAN Kalkınma Ajansı biliyorsunuz Kayseri, Yozgat ve Sivas’ın, müştereken bölgenin sosyo-ekonomik seviyesine katkı sağlayan, bölgeler arası gelişmişlik farkını ortadan kaldırmak için gayret gösteren bir kuruluşumuz” dedi.

‘ŞEHRE DEĞER’

Yeni Analiz Laboratuvarı’nın Sivas’a ayrı bir değer katacağını belirten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Burada tarımdan hayvancılığa kadar, pek çok ürün analiz edilecek. Bu sayede Sivas menşeli ürünler, kalitesiyle ve Borsamızın güvencesiyle, çok daha kolay müşteri bulacak, daha çok talep görecektir. Yine, bölgede sadece Sivas Ticaret Borsası tarafından verilen yetkili sınıflandırıcı hizmeti de, buradaki lisanslı depoların gelişip büyümesini sağlamaktadır. Böylece tarıma ayrı bir katma değer daha eklenmiştir. Bakın bunların hepsi vizyon işidir. Üyeye hizmet işte böyle olur” diye konuştu.

Türkiye Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ise şunları ekledi; “Sivas Ticaret Borsası Laboratuvarının Teknolojisinin Yenilenmesi ve Verimliliğinin Artırılması” Projesi ile kalkınma ajansından destek aldıklarını belirterek;” ORAN Kalkınma Ajansı’ndan 660 Bin TL’si hibe olmak üzere 1 Milyon TL’nin üzerinde harcama yaparak laboratuvarımızın tüm teknolojisini yeniledik. Projemize verdiği desteklerden dolayı Valimiz Salih Ayhan’a ve Valimizin şahsında ORAN Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerine ve Genel Sekreterine teşekkür ederim.”