Anahtar Kelimeler: BİRDEN

YAZARLAR

2 ÖDÜL BİRDEN

2020 yılı Türkiye Erişilebilirlik Ödüllerinde Sivas Nuri Demirağ Havalimanı kendi kategorisinde Türkiye 1.'si Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi ise kendi kategorisinde Jüri dalında Türkiye 2.’si oldu

 

Ayşe Mine EĞÜZ/

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın engelli vatandaşların hayatını kolaylaştıran tasarım ve ürünleri, proje ve uygulamaları desteklemek amacıyla yapılan “Erişilebilirlik Ödülleri” sahiplerini buldu. Bu yıl 9 kategoride düzenlenen Erişilebilirlik Ödüllerine bin 75 başvuru yapıldı. 9 kategoride dereceye girenler jüri ve halk oylaması yöntemiyle ayrı ayrı belirlendi.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen ödül töreninde şehrimiz 2 farklı ödülün sahibi oldu. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluş kategorisinde jüri dalında birinci oldu. Ödülü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan aldı.

Şehrimize gelen bir diğer ödülde ise Sivas Uluslararası Şehit Münir Murat Ertekin Anadolu İmam Hatip Lisesi jüri dalında Türkiye 2.’si oldu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Salih Ayhan, “Sivas Nuri Demirağ Havalimanının Türkiye 1.'liği ödülü, Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan tarafından takdim edildi. Her daim engellilerin yanında olan, desteklerini esirgemeyen Sayın Emine Erdoğan’a ve Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu’na teşekkürlerimizle. Bu gurur hepimizin” dedi.