YAZARLAR

 ‘SAHRA SAĞLIK KABİNLERİ’ ÜRETİME HAZIR

Sivaslı firma Koronavirüs ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulduğu anda ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ üretimi yapmaya hazır.

Korkmaz, “Koronavirüsile mücadele kapsamında Acil Sağlık Hizmetleri için Sahra Sağlık Kabinlerini firma olarak üretmeye hazırız. Kabinler 7 modül olup, de montedir.En hijyenikve steril şekilde hasta muayene teşhis ve tedavisi, acil yardım uygulamaları ile birlikte küçük cerrahi operasyonlar için idealdir. ” dedi.

Hakan BAKAR

Sivas OSB'de 10 bin metrekare kapalı alan üzerinde üretim yapan Korkmaz Panel ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ üretimi ile dikkat çekiyor.

Dünya genelinde tehdit oluşturan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi (salgın) olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)’e karşı Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere İçişleri ve ilgili tüm bakanlıkların aldığı tedbirler, kararlılıkla uygulanıyor.

Sivas’ta Korkmaz Panel Soğutma Sistemleri ürettiği ısıtma, soğutma, soğuk hava deposu panel, kapı ve soğutma cihazları, endüstriyel krom ürünleri ile havalandırma sistemlerinin yanı sıra günümüzde tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs ile mücadele kapsamında ihtiyaç duyulan ve duyulacak olan ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ ile dikkatleri çekiyor.

Koronavirüs mücadele kapsamında her geçen gün yeni yeni ihtiyaçlar doğuyor. Salgını en az kayıpla atlatmak adına şehirlerin belli yerlerine insanların ihtiyaçlarına göre acil müdahale alanları oluşturulması da kaçınılmaz bir gerçek.

Şu an için Ankara Büyükşehir Belediyesi, tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında önlem almak maksadıyla Ankara’lıra sağlık hizmeti vermesi adına ‘Sağlık Kabini’ uygulamasının devreye girmesiyle birlikte gözler ihtiyaç duyulacak ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ ne çevrildi.

Koronavirüs salgını için günümüz ihtiyaçlarına cevap verecek bir ürün olan ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ şehir merkezinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde üretilmekte.

Sivas’ta Organize Sanayi Bölgesinde Korkmaz Panel Soğutma Sistemleri olarak üretim yapan fabrikada ‘Sahra Sağlık Kabinleri’ geçmiş yıllarda üretilmişti. Yaşanan virüs salgını nedeniyle ihtiyaç duyulacak durumlarda projenin hazır olduğunu ve hemen üretimin yeninden hızlı bir şekilde yapılabileceğini ifade eden "Korkmaz Panel Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Korkmaz, halkımızın sağlığı açısından elimizden her ne geliyorsa yapmaya hazırız diyerek ürün hakkında bilgi verdi.

Korkmaz, “Ülkemizde ve tüm Dünyada oluşan ihtiyaçlar için Sivas Korkmaz panel olarak işinde uzman ekibiyle ve tam steril üretim sahamızda Acil Sağlık Hizmetleri için Sahra Sağlık Kabinleri taleplerini en hızlı bir şekilde karşılıyoruz. Üretim kapasitemiz ve ürettiğimiz ürün çeşitliliği ile kabinleri farklı steril ve muhafaza alanları olarak da kullanmanızı sağlıyor. Sağlık kabinlerimiz 7 modül olup, de montedir paslanmaz ekipmanlarla en hijyenik şekilde hasta muayene teşhis ve tedavisi için bir başlangıç noktası olup acil yardım uygulamaları ile birlikte küçük cerrahi operasyonlar için de uygundur. Ayrıca her bir modül talebe göre ilave edildiği gibi ihtiyaç detaylarına göre de üzerine hijyen sınıflarında havalandırma ve yoğun bakım ünite detayları eklenebiliyor. Hızlı kolay kurulum ya da kurulmuş portatif seyyar ünite ile ihtiyaçlara cevap veriyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.