YAZARLAR

Bilim ve Teknoloji üniversitesi öğretim üyesi alımı başlattı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, ASELSAN gibi firmalarla eğitim işbirliği protokolü imzalayarak, bu kuruluşlar ile çalışacak öğretim üyesi alımı başlattı.

Yüksel MENEKŞE

Sivas´ın ikinci üniversitesi olan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyesi alımı başlattı. Rektörlükten yapılan açıklamada, ?´Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin temel hedefi savunma sanayi sektöründe uzmanlaşmaktır. Bu kapsamda TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, ASELSAN gibi savunma sanayi firmaları ile proje ve eğitim işbirliği protokolleri imzalandı. Bu kuruluşlar ile çalışacak öğretim üyesi alımı başlamıştır. Kuruluşlar ile öncelikle, 2020 yılı Şubat ayında lisansüstü eğitime başlanacaktır. 2 yıl sonra ise lisans eğitimine başlanması planlanmaktadır´´ denildi.

Üniversitenin ilanı ise şu şekilde yayınlandı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:

1 - Üniversitemiz akademik birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ve 12/06/2018 tarihli Resmi Gazete ?de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği´ nin ilgili maddeleri ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi (11.06.2019 tarihli ve 2019/04/01 sayılı Senato Kararı, YÖK Genel Kurulu´nun 04.07.2019 tarihli Kararı) Esasları uyarınca, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu´nun 48. Maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla, aşağıda bölüm ve anabilim dalı itibariyle unvanları belirtilen öğretim üyeleri alınacaktır.

2 - Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf, adli sicil belgesi (son bir ay içinde alınmış) ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 1 (bir) adet takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 (altı) adet CD veya taşınabilir belleği, ?Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi? ne göre düzenlenen ?Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Değerlendirme Formunu? da ekleyerek Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne;

3 - Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, yabancı dil başarı belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf, adli sicil belgesi (son bir ay içinde alınmış) ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 1 (bir) adet takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD veya taşınabilir belleği ?Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi? ne göre düzenlenen ?Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Değerlendirme Formunu? da ekleyerek Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne;

4 - Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını belirten başvuru dilekçesine özgeçmişini, 3 fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi (son bir ay içinde alınmış) doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini, yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD veya taşınabilir belleği, ?Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi? ne göre düzenlenen ?Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Değerlendirme Formunu? da ekleyerek Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

5 - Başvuruda bulunacak adayların ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü´ne şahsen ya da posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta/kargo yolu ile yapılan müracaatlarda yaşanan aksaklıklardan Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

6 - Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.

7 - Doçent kadrolarına müracaat eden adayların ?Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Atanma ve Yükseltilme Kriterleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce yapılacak olan Doçentlik sözlü sınavından başarılı olmaları gerekmektedir.

8 - Yurtdışında alınmış diplomaların onaylı suretleri ile denklik belgelerinin alınmış olması şarttır.

9 - Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

10 - Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü

Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez- SİVAS´´