Anahtar Kelimeler: FIRINCILARA MÜJDE (VİDEO)

YAZARLAR

FIRINCILARA MÜJDE (VİDEO)

Un Fiyatları Düşürüldü

 

İlimizde 350 liradan satılan un fiyatları Ak Parti Milletvekili Semiha Ekinci’nin girişimleriyle 205 liraya düşürüldü. İlk aşamada ayda 30 torba sınır konulan unların adetlerinin artırılacağı söylendi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Daha önce birçok kez gazetemizden gündeme taşıdığımız yüksek un fiyatlarında yeni bir gelişme yaşandı. Fırıncı esnafının kanayan yarası haline gelen ve 350 lira bandına dayanan un fiyatları 205 liraya düşürüldü. Konu hakkında açıklama yapan Yiyecek Maddeleri yapan ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül, Ak Parti Milletvekili Semiha Ekinci ile yaptıkları toplantının ardından durumun Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal’a iletildiğinin altını çizdi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin daima güçlü olduğu vurgulayan Akgül, “Hepimizin bildiği gibi un şehrimizde 350 lira bandına dayanmıştır. Fırıncı esnafımızda un zammından dolayı çok mağduriyet yaşıyordu Ak Parti Milletvekilimiz Semiha Ekinci ile odamızda yaptığımız toplantıda Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal görüşerek Sivas’ta hizmet veren pide fırını esnaflarımızla 205 liradan direkt fabrikadan un alma imkanı sağlanmıştır. Fırıncı esnafımız hiçbir zaman fiyat konusunda mağdur edilmeyecek ilk aşamada ayda 30 torba gibi bir adet belirlendi. Bu adedin artırılacağını sizlerin aracılığıyla esnafımıza duyuruyor hiç kimsenin spekülasyon haber yapmaması gerektiğini düşünüyorum. Bizim Devletimiz güçlüdür.   Her zaman bu tür sorunlarla karşılaşılmış ama çözüm bulunmuştur. Hepimizin bildiği gibi ülkemiz buğday üretiminde ön sıralardadır. Bu artışların bazı stokçuların silolarda buğdaylarını tutarak piyasaya sürmemelerinden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. İnanıyorum ki; Hükümetimizin gerekli denetimleri yaparak bu fırsatçılara imkan vermeyeceğini düşünüyoruz. Bizler Sivas şehri olarak her zaman devletimizin yanındayız herkese bu kriz sırasında bazı sorunları bahane ederek dedikodu yapılmasından uzak durulması gerektiğine inanıyorum birlikte olduğumuz sürece çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur” dedi.