TURGAY
18.02.2019 18:16:54
GÜÇSİYAD / BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜN ADI

Anahtar Kelimeler: GÜÇSİYAD Nuri Demirağ andı

YAZARLAR

GÜÇSİYAD Nuri Demirağ´ı andı

Demir ?genç kuşaklara bu şekilde teşkilatlar içinde bizlere söz hakkı veren genel başkanımıza teşekkür ederim. Bizler GÜÇSİYAD Sivas il teşkilatı olarak şehrimizin değerlerini elimizden geldiğince yapacağımız etkinlikler ile gündemde tutmaya çalışacağız.?

Hakan Bakar

Güçlü Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜÇSİYAD) Sivas il Başkanlığı tarafından düzenlenen Nuri Demirağ anma gecesi yoğun katılımla gerçekleşti.

GÜÇSİYAD Sivas il Başkanı Musa Demir öncülüğünde Sivas´ta bir otelde gerçekleşen Nuri Demirağ anma gecesine Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, GÜÇSİYAD Genel Başkanı Turgay Erence, Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Ercan Akpınar, Gaziler Derneği ve Platformu Başkanı Erol Bulut ve Kurum müdürleri, STK başkanları, İş insanları ve GÜÇSİYAD Sivas il temsilciliği üyeleri katıldı.

GÜÇSİYAD Genel Başkanı Turgay Erence, ?Ben Sivas´ın bir evladı olarak. Nuri Demirağ için şanlı geçmişinin uzantısını bir nebzede olsun bu tarzda düzenlenen geceler ile biz bir kez daha anmak ve gündeme getirmek istedik. GÜÇSİYAD genel başkanlığımız il teşkilatlanması olarak yola çıkmış durumdadır. Sivas´ta bizim için çok önemlidir. Yaptıkları etkinlikler ile hepimizi çok mutlu etmektedir. Yeni bir sivil toplum teşkilatı olarak bu tarzdaki etkinliklerimizi her zaman yapmaya devam edeceğiz. Katılım gösteren herkese teşekkür ederim.? şeklinde konuştu.

Dünya Çocuk ve Gençlik Derneği Başkanı Ercan Akpınar, Türkiye´de Uçak diyince ilk aklımıza gelen isim Nuri Demirağ´dır. Ben GÜÇSİYAD Genel Başkanı sayın Turgay Erence beye davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Nuri Demirağ´ının memleketinde olmak çok güzel bir duygu.? şeklinde ifade etti.

GÜÇSİYAD Sivas il Başkanı Musa Demir ise, ?genç kuşaklara bu şekilde teşkilatlar içinde bizlere söz hakkı veren genel başkanımıza teşekkür ederim. Bizler GÜÇSİYAD Sivas il teşkilatı olarak şehrimizin değerlerini elimizden geldiğince yapacağımız etkinlikler ile gündemde tutmaya çalışacağız. Nuri Demirağ´da Tüm dünyanın yakından bildiği tanıdığı bir isim. Ülkemizin özellikle tren yolu ve hava yolu için yaptığı çalışmalar ve başarılar anlatmakla bitmez. Ben böylesine önemli bir şahsiyet olan Nuri Demirağ´ı rahmetle minnetle andığımı belirterek, hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.? dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardından Nuri Demirağ´ın hayatının anlatıldığı kısa slayt gösterisi programa katılan konuklara izletildi.