Anahtar Kelimeler: ŞUBAT’

YAZARLAR

İLK DERS 24 ŞUBAT’TA

Rektör Kul, “Üniversitemizde yetişecek öğrenciler savunma sanayii alanında aranan eleman olacak ve üretime ciddi oranda katkı sağlayacak” dedi.

Hakan Bakar

Sivas bilim ve teknoloji üniversitesinde eğitim öğretim başlıyor.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 24 Şubat 2020 Pazartesi günü ilk dersine başlayacak.

Savunma Teknolojileri Anabilim Dalı Yüksek Lisans ve Doktora öğrenci adayları geçtiğimiz hafta içerisinde sınav ve mülakata girdi. Başarılı olan öğrenciler 19-20 Şubat tarihleri arasında kayıtlarını tamamlayarak 24 Şubat 2020 Pazartesi günü ise ilk derslerine başlamış olacak.

“ADIM ADIM HEDEFLERİMİZE DOĞRU YOL ALIYORUZ”

Kuruluş çalışmalarının başlamasından itibaren bir yıl içerisinde hedefledikleri gibi lisansüstü eğitime öğrenci almaktan ötürü mutlu olduklarını belirten Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Adım adım hedeflerimize doğru yol alıyoruz. İnşallah baştan beri savunduğumuz Savunma Sanayiinde ihtisas üniversitesi olma hedefini gerçekleştireceğiz. Bu maksatla tüm öğretim elemanlarımızla Ankara’ya teknik ziyaret gerçekleştiriyoruz. 2019-2020 bahar döneminde başlayacak olan eğitimlerde öğrencilerimize ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, TUSAŞ-TAİ ve Türk Uzay Ajansı gibi Savunma Sanayii kuruluşlarında görev alan uzman öğretim üyeleri ders verecek ve danışmanlık yapacak. Üniversitemizde yetişecek öğrenciler savunma sanayii alanında aranan eleman olacak ve üretime ciddi oranda katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

İSTİŞARELERDE BULUNACAKLAR

Savunma Sanayii alanında ihtisaslaşmak amacıyla yola çıkan üniversite bu kapsamda yapılan ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Bahar dönemi başlamadan önce Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, öncülüğünde yerinde incelemeler yapmak üzere Ankara’ya yola çıkan öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri hafta boyunca TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK UZAY, ROKETSAN, ASELSAN, TAİ-Türk Havacılık, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme ve Geliştirme Vakfı, ODTÜ Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesi gibi kurum ve kuruluşlar ile eğitim, araştırma ve proje tasarımları ile ilgili istişarelerde bulunacaklar.