Anahtar Kelimeler: SİVAS .

YAZARLAR

SİVAS 1. OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası'nda Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nın ödüle layık görüldüğü açıklandı

HABER MERKEZİ/

İstanbul'da yapılan 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası kapsamında gerçekleştirilen Havacılık Sektör paneli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, DHMİ YK Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin ile çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Milli ve yerli imkanlarla çağın son teknolojilerinin kullanıcı hizmetine sunulduğu vurgulanan panelde Erişilebilirlik belgesi alan havalimanları açıklandı.

Bu kapsamda Sivas Nuri Demirağ Havalimanı “Erişilebilir Kamu Kurum ve Kuruluşları” kategorisinde 1. olarak Jüri ödülüne layık görüldü.

ANKARA-SİVAS YHT AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise açılışı daha önce 7 kez ertelenen Ankara-Sivas hattıyla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, “Ülkemizde ilk defa yüksek hızlı tren hatlarını inşa ettik. Halen 3 bin 500 kilometre uzunluğa sahip yeni demiryolu hatlarının inşa sürüyor. Yüksek Hızlı Tren hatlarında Ankara -Sivas bölümünü yakında açıyoruz. Diğer pek çok güzergahta çalışmalar sürüyor” dedi.