Anahtar Kelimeler: SİVAS’ DEĞER KATACAK

YAZARLAR

SİVAS’A DEĞER KATACAK

İl Genel Meclisi aralık ayı toplantılarının ilk oturumuna konuk olan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, yapılan projelerin şehre değer katacağını yineledi

Haber Merkezi/

İl Genel Meclisi, aralık ayı toplantılarını gerçekleştirmek üzere bir araya geldi. 20 gün süren kasım ayı toplantılarında yoğun mesai harcayan İl Genel Meclisi, 10 günlük aranın ardından aralık ayının ilk oturumunu Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında gerçekleştirdi. Her ay kamu, kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini davet ederek, ilimizde yapılan yatırımlar hakkında meclis üyelerini bilgilendiren İl Genel Meclisi, aralık ayı toplantılarının ilk oturumunda da Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ağırladı.

Meclis üyelerine hitap eden Başkan Hilmi Bilgin, belediye hizmetleriyle ilgili sunum yaparak, “2 buçuk yıldır ilimizde önemli çalışmalar yapıyoruz. Sivas’ı bulunduğu noktadan daha iyi seviyelere taşımak için samimiyetle sahada çalışıyoruz. Ortak istişareye önem veriyoruz. Şehrin dinamikleri ile her zaman bir araya gelerek, Sivas’ın bugününü ve yarınını düşünüyoruz. Belediyemiz bugüne kadar onlarca projeyi hayata geçirmiş bulunuyor. Yaptığımız ve planladığımız projelerimiz de gelişen ve büyüyen Sivas’a daha çok değer katacak” dedi.

İKİ KURUM ARASINDAKİ BİRLİK

İl Özel İdaresi ve Belediyenin uyum içinde çalıştığını söyleyen Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “Belediyemiz yerelde, İl Özel İdaremizde kırsalda vatandaşa en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisinde” diye konuştu.

İl Genel Meclisi, 5 gün sürecek aralık ayı toplantılarında İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Gençlik ve Spor Komisyonu, Plan Bütçe Komisyonu, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonu ile Hukuk Komisyonuna havale edilen gündem maddelerini görüşerek karar bağlayacak. 10 Aralık’ta tamamlanacak toplantılar dilek ve temenniler ile son bulacak.