YAZARLAR

?SİVASIMIZ İÇİN ÜNİVERSİTELER ÇOK ÖNEMLİDİR?

?SİVASIMIZ İÇİN ÜNİVERSİTELER ÇOK ÖNEMLİDİR?

Bahar Hızar

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal , Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul´u makamında ziyaret ederek bir süre görüş alışverişinde bulundu.

Bir ilin gelişmesinde üniversitelerin önemli katkıları olduğunu ifade eden Sivas ESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivas´ta ikinci bir üniversite açılmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, ? Cumhuriyet Üniversitemizden sonra ikinci üniversitemiz olan Bilim ve Teknoloji Üniversitemiz de hizmet vermeye başladı. Rektörümüzün göreve gelmesi ile birlikte Üniversitemizde alt yapı çalışmaları hızlandırıldı. Esnaf teşkilatı olarak ikinci üniversitemizi de önemsiyor, işbirliğimizin devam edeceğini ifade etmek istiyorum. Esnafımıza büyük katkı sağlayan Üniversitemizin biran önce eğitime açılmasını bekliyoruz. İkinci üniversitemizin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.?ifadelerini kullşandı.

?SAVUNMA SEKTÖRÜNDE İHTİSASLAŞMAYI HEDEFLİYORUZ?

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, savunma sektöründe ihtisaslaşmayı hedeflediklerini, bu hedef doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, üniversiteye tahsis edilen alanda çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Savunma sanayi alanında faaliyet gösteren işletmelerle ortak çalışmalar yapacaklarını ve işbirliği içerisinde olacaklarını dile getiren Prof. Dr. Mehmet Kul, Teknokent binasında faaliyetlerine devam ettiklerini vurgulayarak  Üniversitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, esnaf teşkilatı ile işbirliği içerisinde olacaklarını hatırlatarak, ziyaretinden dolayı Sesob Başkanı Köksal´a teşekkür etti.