YAZARLAR

"Üniversite için işbirliği önemli"

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. DR. Mehmet Kul, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (SESOB) ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.

Osman Nuri KESİCİ
7141 sayılı kanun üzerine Sivas´ta resmi olarak kurulan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. DR. Mehmet Kul, esnaf teşkilatını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.
Üniversitesinin resmi işlemlerinin tamamlanmasının ardından çalışmalara hızlı bir şekilde başlayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, SESOB Başkanı Beşir Köksalı ziyaret ederek yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin teknik üniversite olması nedeniyle önemli olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, üniversitenin eğitime başlaması için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını belirterek, zaman zaman ziyaretler yaparak fikir alışverişinde bulunduklarını ve Sesob Başkanı sayın Beşir Köksal´ın bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi. Prof. Dr. Kul, Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Sivas´a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivas´ın gelişmesinde üniversitenin katkısının önemli olduğunu söyledi. Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kuruluş aşamasında da yer almaktan mutlu olduklarını belirterek, ?Cumhuriyet Üniversitemizden sonra Bilim ve Teknoloji Üniversitemizde Sivas´ımızda hizmet vermeye başlayacak. Üniversitelerimiz Sivas´ımızın gelişmesine ve tanıtımına önemli katkılar sağlamaktadır. Buralarda eğitim gören öğrencilerimiz üniversite hayatı boyunca gerek harcamaları gerekse de tanıtımlarıyla bacasız bir fabrika gibidir. İkinci üniversitemizin de en kısa sürede eğitime başlaması için gerekli desteği vermeye hazırız. Üniversitemizin kurulmasında ve ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, rektörümüze de yeni görevinde başarılar diliyorum.? dedi.