Anahtar Kelimeler: VATANDAŞIN YANINDA

YAZARLAR

VATANDAŞIN YANINDA

GÜNLÜK BİNLERCE YARDIM

Günlük bin 115 aileye 3 bin 500 ekmeğin yanı sıra aylık bin 38 aileye de gıda yardımında bulunan Hayat Ağacı Derneği, kış için yardım hazırlıklarına başladı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Sivas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde olan Hayat Ağacı Derneği’nde kış için hummalı çalışma başladı. Bu kış yapılacak yardımlar hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, kış aylarının gelmesiyle yardımların biraz daha önem kazandığını vurgulayarak belediye olarak vatandaşın her zaman yanında olduklarını söyledi.

Hayat Ağacı Derneği’nde 12 ay boyunca yardımların devam ettiğini hatırlatarak söze başlayan Duman, “Malum artık kış aylarının gelmesiyle beraber yardımlar biraz daha önem kazandı. Normalde yazın yaptığımız yardımların haricinde kışın biraz daha hassasiyetli davranıyoruz. Çünkü inşaat sezonu gibi insanların gündelik çalıştığı işler kış sezonunda azalıyor. Bu nedenle Gıda Bankasında bulunan gıda ürünlerinden ihtiyaçlı ailelerimize alışveriş yaptırıyoruz. Şu anda güncel olarak gıda bankamızda bin 38 ailemiz aylık alışverişlerini yapıyor. Yine günlük bin 115 aileye 3 bin 500 ekmeği evlerine ulaştırıyoruz. Bunlar 12 ay boyunca rutin şekilde yaz dönemlerinde azalan kış dönemlerinde artan yardımlarımız. Bununla beraber yine gıda bankası üzerinden giyecek yardımında bulunuyoruz. Bunlara kışın daha çok önem gösteriyoruz. Özellikle okul sezonunun açılmasıyla beraber öğrencilerimize bir gıda ve giyim yardımında bulunduk. Eşofman takımları hediye ettik. Şimdi tekrar kış aylarının başlamasıyla beraber kaban, mont gibi kışlık kıyafetlerini teminine başladık. Marketimizin reyonlarını kış için yeniden düzenledik” dedi.

‘SOSYAL YARDIMLARA ÖNEM VERİYORUZ’

Sosyal yardımların önemine vurgu yapan Ahmet Duman, geçen sene ilk kez yapılan 500 liralık nakdi yardıma değinerek , “Yakacak yardımları yapıyoruz. Her yıl düzenli olarak odun yardımında bulunuyoruz. Sosyal Yardımlaşma Vakfı kömür verirken biz de ona tamamlayıcı olarak ailelerimize odun ulaştırıyoruz. İlk kez geçen yıl gerçekleştirdiğimiz nakdi yardımlar vardı. Geçen sene 8 bin ailemize yakacak yardımında bulunmuştuk. Burada sadece sobalı evler için değil doğalgazlı evler için de 3 ay ödenilen yoğun faturalardan birisi belediye tarafından ödenmiş olsun diye belirlenen 8 bin ailemize ulaştırmıştık. Biz Hayat Ağacı Derneği ve Sivas Belediyesi olarak gönül belediyeciliği diye çıktığımız bu yolda sosyal yardımlara önem veriyoruz. ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın’ mantığıyla insanlarımız nerede ne zaman bize ihtiyaç duyarsa orada o zaman yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Bu kışta Sivas’taki bütün yardıma muhtaç ailelerin yanında olacağız. Kimse aç, susuz ve açıkta kalamayacak. Hazırlıklarımızı hızlandırdık ve neticelendirdik. Yardımlarımızı ailelerimize ulaştırmaya başladık” diye konuştu.