“Vefamızın gereğini yerine getiriyoruz”
ANDA Kardeşe Vefa Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği Sivas İl Başkanı Hikmet Doğan, "Derneğimiz yardım hareketi değil vefa hareketidir. Bunun en büyük sebeplerinden biri, biz Türkmen kardeşlerimize sadece yardım etmiyoruz, onlara yüzyıllardır ulaşamamamızın mahcubiyeti ile birlikte vefamızın gereğini yerine getiriyoruz” dedi
Tarih: 12.12.2017 17:02:53/ 726okunma / 0yorumArda ÇELEBİ

ANDA Kardeşe Vefa Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği Sivas İl Başkanı Hikmet Doğan, "Derneğimiz yardım hareketi değil vefa hareketidir. Bunun en büyük sebeplerinden biri, biz Türkmen kardeşlerimize sadece yardım etmiyoruz, onlara yüzyıllardır ulaşamamamızın mahcubiyeti ile birlikte vefamızın gereğini yerine getiriyoruz” dedi.

ANDA Kardeşe Vefa Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği Sivas İl Başkanı Hikmet Doğan, derneğin kuruluşu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Derneğin 3 yıl önce kurulduğundan bahseden Doğan, "Genel Başkanımız Sayın Okan Tosun öncülüğünde bir yardım hareketi, bir vefa hareketi olarak ortaya çıkmıştır. Daha sonra sosyal medyada örgütlenmiştir. Şartların gereği ve zorluklardan dolayı yaklaşık 1,5 yıl önce resmileşmiştir. Şuanda 7 tane temsilciliği bulunmaktadır. Genel merkezi Ankara´dadır" şeklinde konuştu.

“4 MİLYON LİRAYA YAKIN YARDIM YAPILDI”

Doğan, ”Derneğimiz yardım hareketi değil vefa hareketidir” diyerek şöyle devam etti: "Bunun en büyük sebeplerinden biri biz Türkmen kardeşlerimize sadece yardım etmiyoruz, onlara yüzyıllardır ulaşamamamızın mahcubiyeti ile birlikte vefamızın gereğini yerine getiriyoruz. Şu anda ANDA Kardeşe Vefa Derneği olarak Hatay Yayladağı´nda bulunan Türkmendağı´nda şehit olan mücahitlerin çocukları olan 216 tane yetim çocuğa bakıyoruz. Yayladağı´nda yetim merkezimiz var. Yetim merkezinde cocukların okullarından geri kalan süreçlerde egitimlerini, giyim, kıyafet, bütün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Dönem dönem Türkiye´ye adapte olabilmeleri, savaşın etkisinden kurtulabilmeleri için geziler düzenliyoruz. Çanakkale gezisi, İstanbul gezisi yapıldı. Çanakkalede şehitlik ziyaretinde yetimlerimizin Halep´ten, Suriye´den, Türkmendağı´nda bizim için savaşmaya gelen şehit olan dedelerini ziyaret ettiler. Suriye´ye yurtdışı yardımları olarak Kızılay aracılığı ile bir yıl içerisinde 4 milyon liraya yakın yardım yapıldı. Yurtiçi yardımları ile birlikte toplamda 300 e yakın vefa tırı gönderdik. Kurban Bayramı´nda 2017 yılında 6 ülkede kurban organizasyonları düzenledik.Temsilciliklerimiz olan illerde de yardımlar devam ediyor. Üniversite ögrencilerine burs vermeye çalışıyoruz. Son olarak  Irak Kerkük´te bulunan Yahyava Kampı´na  battaniye, kırtasiye yardımı yaptık”

“YARDIM ETMEYE DEVAM EDİYORUZ, DEVAM EDECEĞİZ”

ANDA Kardeşe Vefa Eğitim Araştırma ve Yardımlaşma Derneği´nin ilimizde de ihtiyaç sahibi ailelere yardım yaptığını aktaran Doğan, düzenli olarak yardım yapılan ailelerin olduğunu söyledi.

Doğan, ihtiyaç sahibi ailelere kışlık yakacak ve gıda yardımında bulunduklarını ifade ederek, "Sosyal kültürel faaliyetlerde yapmaya devam ediyoruz. Anda Kardeşe Vefa Derneği Sivas temsilciliği olarak bugüne kadar Sivas´tan Türkmendağı ve Yayladağı´na iki adet gıda, bir adet su tırı kaldırdık. Sivas içerisinde ailelerimizin yardımlarını karsılamaya devam edecegiz. Yakında fikir sohbetleri düzenleyeceğiz. Var olmaya, yardım etmeye devam ediyoruz, devam edecegiz” diye konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yaşasın 23 Nisan
Yaşasın 23 Nisan
Atatürk, yaşamı boyunca tüm sevdiklerine hangi yaşta olursa olsun "çocuk" diye seslenirdi. Onun sözlüğünde çocuk sevgi demekti. Her zaman içinde bitip tükenmeyen bir çocuk sevgisi vardı. İşte bu sevgi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm Dünya Çocuklarına armağan etmiştir.
“Sizlere büyük sorumluluk ve görev düşmektedir”
“Sizlere büyük sorumluluk ve görev düşmektedir”
Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Ayhan; “Ulusal bağımsızlık kararının alınarak Cumhuriyet´in temellerinin atıldığı, Sivas Kongresi´nin yapıldığı bir kentin evlatları olarak, sizlere büyük sorumluluk ve görev düşmektedir.” dedi.
 “Çocuklara güvendiğini ortaya koymuştur”
“Çocuklara güvendiğini ortaya koymuştur”
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Bilgin; “Bizlerin de tüm gayesi, çocuklarımızın daha iyi hayat standartlarında, daha sağlıklı ve iyi eğitim imkânlarıyla geleceğe daha umutlu bakmalarına destek olmaktır.” dedi.
“Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı kınıyoruz”
“Kılıçdaroğlu´na yapılan saldırıyı kınıyoruz”
Sivas Barosu Başkanı Avukat Hacı Yılmaz Demir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik şiddet olayı ile ilgili Sivas Barosu Yönetim Kurulu adına yazılı bir basın açıklaması yaptı.
“Sizlere güveniyoruz”
“Sizlere güveniyoruz”
Vakıfbank İlkokulu Öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı Ziyaret Etti. Savaşçı, Makam Koltuğunu Temsili Olarak 4/A Sınıfı Öğrencisi Semih Yekta Kumru´ya devretti.
 Genel Sekreterler Seminere Katıldı
Genel Sekreterler Seminere Katıldı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından odalarda görev yapan genel sekreterlere yönelik olarak eğitim semineri düzenlendi.
Doç. Dr. Takçı´ya yeni görev
Doç. Dr. Takçı´ya yeni görev
Doç. Dr. Takçı´ya yeni görev
Madımak ve yemlik sezonu açıldı
Madımak ve yemlik sezonu açıldı
Baharın gelmesi ile doğada kendiliğinden yetişen ve birçok derde deva olan madımak ve yemlik, pazarlarda yerini aldı. Ünü şehir içinde kalmayan madımağa il dışından da büyük talep yağıyor.
Karakurt ve Bozkurt
Karakurt ve Bozkurt
ATV ekranlarının sevilen ve Türk Televizyon tarihin en uzun soluklu yarışmaları arasında olan ‘Kim Milyoner Olmak İster?´ yarışmasında sorulan soru Türk demiryolcuların gururla yad ettikleri ilk yerli ve milli üretimimiz olan Karakurt ve Bozkurt buharlı lokomotifleri hatırlattı.
Cumhurbaşkanlığından 100. Yıl Coşkusuna Logo Desteği
Cumhurbaşkanlığından 100. Yıl Coşkusuna Logo Desteği
Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde 19 Mayıs 1919´da Samsun´da yakılan ‘İstiklal meşalesi´, Amasya, Erzurum ve Sivas´tan geçerek tüm vatan sathına yayılmış, milletin azim ve iradesi Ankara´da Büyük Millet Meclisi´nin açılmasıyla nihai hedefine ulaşmıştır. Esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme asla boyun eğmeyen milletimiz, “Milli Mücade”nin 100. yılına gururla ve heyecanla yaklaşmaktadır.
´Dünya´daki Mars´
´Dünya´daki Mars´
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas´ın gözde kayalık ve kanyonlarından oluşan Eğribucak yöresinde bulunan ´Dünya´daki Mars´ olarak adlandırılan Emirhan Kayalıklarına yürüyüş ve foto safari düzenlendi.
Baharın gelmesi doğada yetişen madımak ve yemlik pazarlarda yerini almaya başladı.
Baharın gelmesi doğada yetişen madımak ve yemlik pazarlarda yerini almaya başladı.
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas il merkezinde yapımı devam eden okul ve spor salonları inşaatlarını yerinde inceleyerek, çalışmalarda gelinen son durumlar hakkında bilgi aldı.
Sivas izcileri ecdadının izinde
Sivas izcileri ecdadının izinde
Çanakkale şehitlerini anmak amacıyla Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22- 26 Nisan 2019 tarihleri arasında 57´nci Alay Çanakkale Milli Bilinç Kampına “Dedeciğim Ben Geldim” sloganıyla Sivas İzci Kulübü de katılacak.
EMANETİ GERİ İSTİYORUZ..
EMANETİ GERİ İSTİYORUZ..
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak ve Genel Başkan Yardımcıları göreve geldikleri günden bugüne kadar dur durak bilmeden Türkiye´nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm işyerlerini ziyaret ettiler, etmeye de devam ediyorlar.
Motosiklet sürücüsü yaralandı
Motosiklet sürücüsü yaralandı
Motosiklet sürücüsü yaralandı
Mahşer-i Cümbüş Sivas´a geliyor
Mahşer-i Cümbüş Sivas´a geliyor
Mahşer-i Cümbüş Sivas´a geliyor
Öğrenciler Ceceli ile Coştu
Öğrenciler Ceceli ile Coştu
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bahar Şenlikleri etkinlikleri kapsamında dört gün süreyle dolu dolu hazırlanan Bahar Şenlikleri öğrencilerin ve katılımcıların büyük beğenisini kazandı.
TÜRKİYE´NİN YÜZDE 28´İ ÇOCUK
TÜRKİYE´NİN YÜZDE 28´İ ÇOCUK
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre 2018 yılı sonu itibarıyla Türkiye´nin nüfusu 82 milyon 3 bin 882 olurken, çocuk nüfusunun 22 milyon 920 bin 422 olduğu saptandı.
Ulaş´ta yeni muhtarlara eğitim programı düzenlendi
Ulaş´ta yeni muhtarlara eğitim programı düzenlendi
Ulaş´ta, 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucunda, yeni muhtar seçilenlerle hizmet içi eğitim yapıldı.
“Sivaslı Hemşerilerimize Her Zaman Elimizi Uzatacağız”
“Sivaslı Hemşerilerimize Her Zaman Elimizi Uzatacağız”
Kendisi ile görüşmek isteyen vatandaşları randevu usulü ile makamında ağırlayan Sivas Valisi Salih Ayhan, iletilen talep, öneri ve istekleri dinleyerek çözüm sunmaya gayret gösteriyor.
Konut satışları düştü
Konut satışları düştü
Sivas´ta 2018 yılı ilk üç ayında bin 970 konut satışı gerçekleştirilirken, 2019 yılı ilk üç ayında ise bin 465 konut satışı yapıldı.
Traktörlere Sıkı Denetim
Traktörlere Sıkı Denetim
İlimizde traktörlerin neden olduğu kazaların en asgariye indirilmesi için traktörlere yönelik denetimler arttırıldı.
Kadın saçlarından eserler ortaya çıkardı
Kadın saçlarından eserler ortaya çıkardı
Kadın saçlarından eserler ortaya çıkardı
Sivas bizim için önemli bir şehir
Sivas bizim için önemli bir şehir
Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Kenan Çalışkan, Sivas´a gelerek sendika çalışmaları hakkında bilgi aldı, sorunları dinledi. Çalışkan, ‘´Sivas bizim için önemli. Hem Memur Sen´in çok güçlü olduğu bir şehir hem de siyasette, bürokraside, etkili bir şehir. İnşallah bundan sonra Sivas´ımıza daha da büyük önem vereceğiz´´ dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59